צור קשר

השאר פרטים

צור קשר

רכשת נכס להשקעה בארץ- מהן העלויות הנוספות?

האם יש מס רכישה על קנית נכס בפלורידה בארה"ב?

מס רכישה: כאשר מדובר במיסים, תמיד מדובר בהוצאה הכי גבוהה שאינה ישירה  בעת רכישת נכס בישראל (במיוחד אם אתם מדברים על נכס שני להשקעה). מס הרכישה יכול לנוע בין אלפי ובין עשרות אלפי שקלים, תלוי בערך הנכס וסוגו. העלויות משתנות בצורה פרטנית בהתאם למצב האישי של הרוכש, והוראות המס העדכניות כיום משלמים 8% מס  רכישה ממחיר הנכס ,כאשר קונים דירה שניה למגורים כהשקעה או 6% מס רכישה כאשר רוכשים נכס מסחרי. בנוסף למס הרכישה יש להוסיף מע"מ על כל עסקה במקרקעין.

בפלורידה שבארצות הברית , אין העסקאות מחויבות במס רכישה שאין כל אפשרות לקבלו בחזרה בעתיד, מה שהופך את העסקה בפלורידה לכדאית ורווחית לעומת עסקה דומה בישראל .

מהן העליות הנלוות לרכישת נכס בישראל ?

משכנתא: במידה והחלטתם לקחת משכנתא, עלות פתיחת תיק במשכנתא יעלה לכם כרבע פרומיל (אלפית) מסכום ההלוואה אותו לקחתם. לדוגמא: אם לקחתם הלוואה של מיליון שקל, עלות פתיחת התיק בבנק תהיה ₪2,500.

תיווך: עלות מקובלת של מתווך היום בשוק הישראלי היא כ- 2% ממחיר הדירה, במידה ובחרתם להשתמש במתווך. ברכישת נכס דרך נדל"ן FL, לא תצטרכו לשלם עבור תיווך כלל.

הצמדה: תמיד תשאלו, בעת רכישת נכס חדש מקבלן על הנייר ובתשלומים, לאיזה מדד יוצמדו התשלומים העתידיים. ישנם מדדים כמו מדד תשומות הבנייה או מדד המחירים לצרכן.

שדרוג הנכס: כאשר קונים דירה מיד שניה, או כאשר ישנו שינוי של דיירים בנכס. קחו בחשבון כי קיימת אפשרות כי תצטרכו להיפרד מכמה עשרות אלפי שקלים. במידה ותרצו לשדרג נכס אשר רוכשים מקבלן, הוזזת נקודות חשמל או שדרוג מטבח יכול להגיע ל ₪100,000 ויותר.

עריכת דין: שכר טרחה לעורך דין בעת קניית נכס מקבלן יעלה כ ₪5,000, במידה והעורך דין הוא של היזם (במקרה של עורך דין חיצוני יש לקחת תשלום נוסף בחשבון). בקניית נכס מיד שניה, תשלום מקובל לעורך דין הוא כ- 1.5% מסך העסקה.

שמאי: במידה ולקחתם הלוואה מהבנק לרכישת נכש מיד שניה, הבנק ידרוש כי שמאי מטעמו לבדיקת ערך הנכס. עלות שמאי במקרה זה הינה כ- ₪800 לערך.

 

הכותב

יאיר פילוסוף

מנכ"ל

נדל"ן FL

0542056195

 

.

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית


חברת עצוב אתרים חברת עצוב אתרים