צור קשר

השאר פרטים

צור קשר

מי שמע אי פעם את המושג- DUE DILIGENCE?

בעולם השקעות הנדלן בפלורידה תתקלו בהרבה מושגים חדשים שיגרמו לכם להרים את הגבה, אחד מהמושגים האלה הוא Due Diligence. נשמע מושג מסורבל ומסובך, אך בעצם זה אחד המושגים שהכי חשובים בעת השקעת נדל"ן בפלורידה.

בכדי להבין מושג זה ועד כמה משקיעי נדל"ן מוגנים בעת ביצוע עסקה בפלורידה, יאיר פילוסוף מנכ"ל נדל"ן FL תמיד נמצא כאן בכדי להסביר לכם המשקיעים מושגים מסוג זה.

Due Diligence או בעברית "בדיקת נאותות", הינה תקופה של 15 ימים בדרך כלל, או כמו שנקבע בחוזה AS IS  בהם מתבצעת בדיקה מקיפה על הבית על ידי חברת ה Title ותהליך Inspection. עכשיו שהכנסנו לכם עוד מושגים, נפשט לכם את הנושא.

לאחר חתימת החוזה ישנם 15 ימים שבהם הבית נבחן על כל ההבטים שלו, במידה ובתקופה זו מתגלה כל דופי בנכס הן משפטי והן פיזי , רשאי הקונה לסגת מעסקה או להתמקח על מחיר הנכס ללא כל התחייבות מצדו בתוך תקופת 15 הימים. כמו כן בתקופה זו, הרוכש אינו צריך להמציא סיבה מדוע הוא מוותר על העסקה. בדיקת הנאותות מתבצעת בהיבט המשפטי על ידי חברת ה Title, כי הנכס  הנרכש הינם נקיים מכל שיעבוד.

Title Insurance מהווה חלק מחוזה ה AS IS האחיד עליו דיברנו במאמרים קודמים, סעיף 9C שבו החברה בודקת את "התקינות החוקית" של הנכס ומחויבת להמציא מסמכי כשרות הנכס מבחינת העברת בעלות. ביטוח זה מגן על הרוכש בצורה מלאה, במידה והתגלה בכל עת שהיא כי הנכס הינו שייך לבעלים אחרים. במקרה כזה הרוכש יקבל את מלוא הסכום שאותו שילם עבור העסקה.

חברת ה Inspection תבצע בדיקה פיזית מקיפה על הנכס, ותוודא כי הנכס אכן נמצא במצב שבו המוכר הצהיר וללא דופי. גם כאן חסינותו של הרוכש מעוגנת בחוזה האחיד בסעיף 12 ובמידה ונמצא בבדיקה הפיזית המקיפה של הנכס דופי כלשהו, רשאי הרוכש לבטל את העסקה ללא התחייבות מצידו או להתמקח על מחיר העסקה.

 

נכתב על ידי

יאיר פילוסוף

מנכ"ל נדל"ן FL

 

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית


חברת עצוב אתרים חברת עצוב אתרים