צור קשר

השאר פרטים

צור קשר

מהם 4 הדברים שאותם חייבים לבדוק לפני רכישת נכס להשקעה?

אז מה הם ארבעת הדברים שחובה לבדוק לפני רכישת נכס להשקעה, בארה"ב או בכל מקום אחר בעולם?

איזור ההשקעה- חשיבות מיקום הנכס להשקעה

מיקום הנכס להשקעה בארה"ב ובעולם בכלל חשוב ממספר היבטים. מחיר הנכס להשקעה נקבע בהרבה מקרים בגלל מיקומו לדברים הבאים:

  • קרבה לבתי ספר, מעלה את מחיר הנכס לעומת הנכסים השונים באיזור. בארה"ב במיוחד ישנו עוד פרמטר נוסף הקובע את מחיר הנכס בגלל הקרבה לבית הספר- מחוז (District). יאיר פילוסוף ונדל"ן FL מתמחים במציאת בתים בקרבת מקום לבתי ספר הקרובים למחוזות נבחרים.
  • מחיר הנכס להשקעה מושפע גם מקרבה לכבישים ראשיים- הקרבה לכבישים ראשיים גורמת לעליית ערך הנכס (גם במכירה וגם בשכירות), מכיוון שהקרבה לכבישים ראשיים נותנת יתרון לדייר בנכס יתרון בהגעה למקומות שונים במהירות.
  • קרבה למרכזי קניות היא פקטור מאוד חשוב בקביעת מחיר הנכס להשקעה. ככל שהנכס קרוב יותר למרכזי קניות, האזרח האמריקאי הממוצע יהיה מוכן לשלם יותר עבור הנכס.

 

אוכלוסיה- חשיבות אופי האוכלוסיה

  • אופי האוכלוסיה הינו גורם משמעותי בקביעת מחירי הנכס באיזור מסויים הכל העולם, אך ברכישת נכס להשקעה בארה"ב פרמטר זה הינו משמעותי ביותר. ישנה הפרדה ברורה וחדה בין אוכלוסיות שונות, וכמעט אם בכלל לא ימצאו שתי אוכלוסיות מעורבבות. דוגמא מאוד בולטת אף ניתן לראות בשמות השונים הנתנים לרובעים מסויימים, כמו China Town או Little Italy. גם איזורים ללא תווית מוגדרת מאוכלסים לרוב על ידי סוג אוכלוסיה אחד, שברובו מגדיר את אופי האיזור ומחירו. יאיר פילוסוף וחבת נדל"ן FL מקפידים לרכוש נכסים להשקעה לרוב באיזורים בעלי אוכלוסיה של מעמד הביניים (צווארון כחול). מעמד זה הינו מוגדר כיציב בתעסוקתו ובהכנסות שלו, כך שההשקעה באיזורים עם אוכלוסיה מסוג זה מייצרת יציבות בהשקעה.

 

Inspection– בדיקה מקיפה של הנכס

  • בכל רכישת נכס תהיה מעורבות של שמאי מכל סוג שהוא, במיוחד אם מדובר בבית הנקנה עם הלוואה כלשהי. בבית הנקנה עם הלוואה, הבנק הלווה תמיד ירצה לשלוח שמאי מטעמו שישרת את האינטרסים של הבנק. ברכישת נכס להשקעה בארה"ב תמיד תתבצע בדיקת Inspection גם אם הבית נקנה במזומן. בדיקת ה Inspection הינה שונה במהותה מבדיקת השמאי הקונסרבטיבית שאותה אנחנו מכירים בישראל. בדיקה זו דקדקנית ובודקת, בנוסף ליסודות, רטיבות בקירות וסדקים זעירים, גם תקינות שקעים, מעצורים לדלתות, אטימות חלונות ותקינות רשתות, גדר היקפית במידה ויש, צנרות וכל סנטימטר בבית שמתועד על ידי צילום המפגע. בכל רכישת נכס להשקעה מיאיר פילוסוף ומחברת נדל"ן FL, יכול לקבל המשקיע את הבדיקה שנעשתה לפני רכישת הנכס על ידי החברה ואת רשימת התיקונים שנעשתה בעקבות בדיקה זו.

 

פוטנציאל עליית מחירים באיזור

  • פוטנציאל עליית המחירים באיזור הינו הפקטור המשמעותי בעת רכישת נכס להשקעה. כל הסעיפים הקודמים שהבאנו למעלה, משפיעים באופן ישיר על פוטנציאל עליית המחירים העתידית של הנכס להשקעה. היתרון בעת רכישת נכס להשקעה, הוא תמיד לרכוש נכס באיזור שנכסיו עתידים לעלות. באיזורים שמחירי הבתים כבר נמצאים בשיאם, פוטנציאל עליית המחירים הינו נמוך. חברת נדל"ן FL מתמחה באיזורים שערך הבתים עדיין לא הגיע לשיאו, ותמיד יהיה לנכס פוטנציאל עלייה. היכולת של יאיר פילוסוף ונדל"ן FL ישנה גם יכולת נוספת לרכישת בתים בפלורידה במחיר נמוך, השבחתם ומכירתם למשקיעים במחיר נמוך בכ- 10% ממחירי הבתים באיזור.

 

הכותב:

יאיר פילוסוף

מנכ"ל נדל"ן FL

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית


חברת עצוב אתרים חברת עצוב אתרים