צור קשר

השאר פרטים

צור קשר

מהי צורת ההתאגדות העדיפה בארה"ב?

צורות התאגדות שונות הקיימות בפלורידה בארצות הברית

בארצות הברית קיימות צורות שונות של התאגדות, המקנות לבעליה זכויות שונות אך גם חובות שונות. כאשר נכנסים להשקעת נדל"ן בארה"ב, ניתן  להקים  חברת (שותפות)  LLC שבו המיסוי חל על בעלי החברה אלא אם הוחלט אחרת, שותפות  רגילה LLP  שהמיסוי חל ישירות על השותפים בה,  חברה S CORP (לאזרחים אמריקאים בלבד ) שהמיסוי חל על בעלי החברה באופן אישי ,  ו C CORP  שהמיסוי עליה חל ברמת החברה ולא ברמה האישית של בעלי המניות .

מהי בעצם התאגדות, ולמה היא נחוצה?

התאגדות היא חברה אשר מטרתה העיקרית, ברוב המקרים, היא להגן על הפרט במידה וקיימת בעיה כלשהי. לדוגמא- במידה וקיימת תביעה משפטית על חברה המחזיקה בנכס כלשהו, הבעלים של החברה אינם נפגעים ברמה האישית וזו במידה והחברה הפסידה בתביעה ,והיא זו  שתישא בתוצאות המשפט.

סיבה נוספת אשר משקיעים הרוכשים נכס להשקעה רושמים את הנכס תחת בעלות חברה, וזאת בכדי לזכות בהטבות מס אישיות תחת חסותה של החברה. על נושא ההטבות בכל צורת התאגדות ארחיב בהמשך, מכיוון שבכל צורת התאגדות ישנן יתרונות וישנן חסרונות.

לכן במקרים מומלץ  למשקיעים הרוכשים נכס להשקעה בפלורידה  ארה"ב, הם לרוב ירשמו את הנכס תחת חברה בצורת התאגדות זו או אחרת.

מהן צורות ההתאגדות הקיימות בפלורידה?

– Sole Proprietor- צורת התאגדות הזולה והקלה לתפעול מכל בין צורות ההתאגדות הקיימות, ולכן מי שמחזיק בחברה לבדו יקח בחשבון צורת התאגדות מסוג זה. בכדי לקיים צורת התאגדות זו, על בעל החברה למלא טופס DBA. טופס DBA לרוב ממולא ברמת המחוז, אך במחוזות מסויימים ישנה דרישה גם למילוי טופס DBA ברמת המדינה בה העסק מנוהל. במידה ולא ימולא הטופס, העסק יקרא על שמו של בעל העסק עצמו, לדוגמא: אדם בשם ישראל ישראלי , אשר ירצה לפתוח עסק לרהיטים, וירצה כי העסק יקרא "רהיטי ישראל", במידה ולא ימלא טופס זה העסק יקרא ישראלי ישראלי.

החסרון בצורת התאגדות מסוג זה, שבעל החברה עצמה הינו אחראי לכל חוב של החברה ואינו מוגן תחת חסותה של החברה , למעשה אין הפרדה משפטית בין בעל החברה לחברה עצמה. היתרון הוא העלות הזולה.

– C or S Corporation- שתי התאגדויות אלה מחוייבות לחוקי המדינה, התאגיד עצמו הוא הבעלים של החובות והנכסים שבבעלות החברה- מחזיקי המניות של התאגיד הם הבעלים של החברה. היתרון העצום בבחירת אחת מצורות התאגדות אילו הוא- שאין בעלי החברה אחראים לחובות החברה, אלא החברה עצמה אחראית על חובותיה.

במידה ותבחרו באחת מצורות התאגדות אלה, תוכלו לזכות גם ביתרונות הבאים:

  • אפשרויות מימון גם ממשקיעים פרטיים או ממוסדות מימון גדולים.
  • הרווחים נשארים בתוך החברה- לכן יש לחברה אפשרות לצמוח ולהשקיע את הכסף שוב.(מס מופחת)
  • בכדי לזכות בהטבות מס- ניתן לפזר את הרווחים בין בעלי החברה
  • גמישות בחלוקת משכורות לעובדים/ בעלים בכדי לזכות בהטבות מס של ביטוח לאומי
  • גמישות בנתינת הטבות בתוך החברה (לדוגמא- לימודים)
  • קל למכור חברות מסוג זה
  • יכולת להציע לעובדי החברה אופציות

ברגע שבחרת כמשקיע אחת מצורות התאגדות אלו, צריך להחליט באיזה תצורת תשלום מיסים תבחר. האותיות C ו S מייצגות את הסעיפים השונים בחוקת המיסים, אשר מייצגים מסלולי מיסוי שונים.

  • C Corporation- בצורת התאגדות זו יש "כפל מס". ישנו מס החל על החברה על הוצאות והכנסות של החברה, אך הבעלים המחזיקים בחברה מחוייבים גם הם בתשלום מס אישי על ההכנסות שלהם שמגיעות דרך החברה.

 

  • S Corporation- בכל במקרים של רווח והפסד, ניתן למלא טופס למס הכנסה ולמדינה על הרווח או ההפסד. כך שכל נושא המיסוי החל על כל בעלי המניות של החברה ישירות, והם גם זכאים להחזרי מס במידה ומגיע להם. החיסרון הוא שלא כל תאגיד יכול לפעול תחת סעיף זה, מכיוון שישנן מגבלות על ידי רשויות המס על כמות וסוג בעלי המניות. לדוגמא: מי שאינו אמריקאי אינו יכול להיות בעל מניות ב S Corporation .

 

  • LLC-LIMITED LAIBILITY COMPANY – צורת התאגדות אשר מגינה על בעליה במקרה של חבויות כלשהם הם חלות על החברה ולא על הבעלים שלה. הבעלים של החברה בצורה זו נקראים חברים בתאגיד ולא בעלי מניות ולמעשה זו שותפות .ישנה גמישות רבה יותר בצורת הניהול ואיך תתבצע החלוקה בין החברים בה. מבחינת המיסוי LLC דומה לתאגיד מסוג S, כאשר המיסוי הוא אישי בלבד על החברים בחברה ואין מיסוי " כפול"  שחל על ה LLC  וגם על בעלי החברה.

במידה וישנו חבר אחד ב LLC, בטופס 1040 (שאותו ממלאים בכל שנה), ניתן לסמן את סעיך C ולהיות ממוסה כמו ב Sole Proprietor. במידה ויש יותר מחבר אחד ב LLC, המיסוי יהיה כשותפות כמו שנזכר למעלה. בכל מקרה יכולים בעלי LLC להחליט כיצד להיות ממוסה, אם כ S Corporation או כ C Corporation.

למרות שנראה לעיין כי LLC ו S Corporation זהות לחלוטין בכל נושא המיסוי, הם מושפעות בצורה שונה כאשר מדובר במיסוי של העובדים בגופים אילו.

בכל מקרה תמיד מומלץ להתייעץ עם מומחה מס, בכדי להחליט איזה צורת התאגדות הכי מתאימה לכם כמשקיעים- LLC/S Corporation/C Corporation.

 

נכתב על ידי

יאיר פילוסוף מנכ"ל נדל"ן FL

054-2056195

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית


חברת עצוב אתרים חברת עצוב אתרים