צור קשר

השאר פרטים

צור קשר

למה קל ובטוח לעשות עסקים בארה״ב ?

חוזה מכר דירה במדינת פלורידה ארה״ב  הידוע בשמו חוזה  AS IS

רקע שהוביל ליצירת חוזה  As Is  בפלורידה בעבר, החוזים שנחתמו בין קונה נכס למטרת מגורים  למוכר, היו מורכבים וקשים ליישום. חוזים שונים שנוסחו לא היו תואמים את חוקי מדינת פלורידה.בנוסף לכך, נתגלו  בחוזים אילו בעיות משפטיות בזמן הרכישה  ולאחריה. במידה ונתגלו חילוקי דעות בין הצדדים , הדבר היה הוביל  לדיונים משפטיים רבים ולהוצאות מיותרות של כספיים , על ידי שני הצדדים,  על מנת להגיע להסדר פשרה.

המצב הקיים כיום חוזה סטנדרטי העומד בחוקי המדינה , והוא מאוזן ומגן על הרוכש והקונה כאחד.חוזה מכר זה , הידוע בשמו As Is Agreement  for a Residential Property, נותן מענה פשוט וזול ונועד להגן הן על המוכר והן על הקונה בעת רכישה.

חוזה ה- AS IS, נכתב ואושר  ע"י שני גופים מקצועיים הפועלים במדינת  פלורידה הקשורים בתחום החוק הנדל"ני והם FL Association of Realtors) FAR) – איגוד הברוקרים (מתווכים), ו- FL Bar)  BAR – לשכת עורכי הדין של פלורידה). החוזה עומד ברוח החוק הקיים ובלשונו ופרוס על פני 12 עמודים אשר נכתבו בקפידה ונועדו להגן בצורה מרבית והוגנת הן על צד הקונה והן על צד המוכר מפני חשיפות אפשריות .

שלבים משפטיים ברכישת נדל״ן בפלורידה ארה״ב

בפלורידה שבארה"ב מתבצעים שני שלבים משפטיים ברכישת נכס.

השלב הראשון, הוא חתימה על חוזה הרכישה, ובו ניתנים בדרך  כלל 15 ימי בדיקה (Inspection Time) או כל זמן אחר שהוסכם על הצדדים, בשלב זה , הרוכש מוודא כי הנכס תקין מבחינה פיזית .

השלב השני, נקרא סגירה (  Closing Date ) ובו  מתבצעת הרכישה חוזה AS IS מאפשר לקונים לבטל את הרכישה בתום 15 ימי הבדיקה במידה ונתגלו בעיות שהוסתרו, או לחילופין להתמקח מחדש על המחיר. מאידך, אין על המוכרים חובה לתקן את אותן הבעיות שהתגלו במידה ואינם חפצים בכך., בארה"ב, מקובל למכור בתים עם בעיות הדורשות תיקון, מה שיוצר את האפשרות לקנות אותם ב"מתחת למחיר השוק".

בשלב השני הנקרא Closing Date  שהוא כעד חודשיים מיום חתימת החוזה, מועבר הסכום שחושב על ידי חברת ה Title לחשבון הנאמנות הדואג למסור נכס נקי מכל שיעבוד וחוב לקונה.

איך להבטיח עסקה בפלורידה ארה״ב

ביטחון, זאת מילת המפתח. ע"י כתיבה זריזה בגוגל כמו "הזדמנויות נדל"ן בארהב", תוכלו למצוא מספר גדול של חברות המציעות בתים בחלקים שונים בארה"ב, אך איך נדע עם מי לצעוד  קדימה?

תתארו לכם מצב בו אתם, קונים  חסרי ניסיון בסיסי בנדל"ן אמריקאי, מקבלים חוזה שנכתב ע"י עורך הדין של הצד המוכר או של החברה שדרכה נרצה לרכוש נכס בארה"ב. במקרה זה תצטרכו לנסות ולהבין את הסעיפים הכתובים באנגלית בחוזה כאשר אין לכם שום ידע מקדמי בתחום ושום יכולת להעריך  את הסכומים הכתובים בו. מה גם שאתם לא מודעים לאותם סעיפים שאינם כתובים ואמורים להופיע בחוזה.

מה מכיל חוזה As is לרכישת נכס בארה״ב?

חוזה AS IS מכיל 19 קטגוריות שונות  ומעל 55 תתי קטגוריות המספקות לנו כיסוי משפטי בתחומים נרחבים.

לדוגמא:  מה מחיר הנכס?למי מתבצעת העברת בעלות?ביטוח מפני חובות קודמים ומיסים שאותם נאלץ לשלם ,כמו מיסי השבחה (SPECIAL ASSESSMENTS), גילויי נאותות בכל הקטגוריות הרלוונטיות, האם הנכס מושכר  וכד'.

באיזה חוזה רכישה או מכירה יש להשתמש ברכישת נכס בפלורידה ארה״ב?

חשוב , חשוב ושוב חשוב לבצע רכישה רק על פי חוזה שנכתב ואושר  ע"י גוף רשמי כגון FAR/BAR ! אנחנו לא רוצים שיפגעו בזכיותיכם . אנחנו ב-Nadlan FL עובדים אך ורק על פי חוק, אנחנו עובדים עם חוזה AS IS חוקי בלבד. זהו חוזה אשר נכתב בקפידה ע"י אנשי מקצוע מעולים מתחום הנדלן בארהב. החוזים נועדו להגן עלינו בזמן הקנייה ונעבוד עם אותם החוזים אשר יגנו עלינו גם בזמן המכירה.

 

הכותב רועי עומר

בשיתוף עם:

יאיר פילוסוף מנכ״ל NADLAN-FL LLC

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית


חברת עצוב אתרים חברת עצוב אתרים