צור קשר

השאר פרטים

צור קשר

כיצד להימנע מניכוי מס במקור בעת מכירת נכס בפלורידה ארה"ב ?

 FIRPTA  מכירה של נכס בארה"ב על ידי  גוף (ישות )שאינו אמריקאי

חוקי המס של ארה"ב מחייבים שכל מי שזר שאינו תושב שמוכר נכס מקרקעין בארה"ב כפוף לניכוי מס  במקור של 15% ממחיר המכירה ברוטו. דרישה זו תוקנה על ידי תקנוני המס , המסדירים השקעות זרות בארצות הברית בנכסי נדל"ן (והיא מכונה    F.I.R.P.T.A. (Foreign Investment in Real Property Tax Act of 1980

הסכום המנוכה במקור, חייב להיות מועבר לראשיות מס ההכנסה הפדראליות  (IRS) על ידי חברת הטייטל או העו"ד תוך 20 ימים ממועד סגירת העסקה .

כספים אלה מוחזקים על ידי מס הכנסה, עד שראשיות המס מקבלים את המיסים המגיעים להם  מתושב החוץ הנדון. המיסים המגיעים כוללים מסים על הכנסה משכירות בניכוי עלויות החלות ומס רווחי הון.

 

מהן הדרכים בטיפול בניכוי מס במקור במכירת נכס בארצות הברית?

כדי לבקש החזר של הסכום המנוכה, ניתן:

אפשרות 1 – הגשת דוחות מס של ארה"ב עבור כל שנה שהכנסות השכירות נוצרו. דיווח על כל ההכנסות וההוצאות ורווח ההון  הסופי המדווח על המכירה כדי להחזיר את יתרת הכספים המנוכים. אורך תהליך זה, יכול לקחת עד 18 חודש כדי לקבל החזר מס אם במהלך שנת המס נמכר הנכס.

האפשרות הפופולרית ביותר:

כדי לקבל פטור מניכוי במקור:

אפשרות 2 – טופס בקשה 8288-B – בקשה לפטור מניכוי במקור המלווה במסמכים תומכים (כולל דוחות מס, המדווחים על הכנסות והוצאות בשנה הקודמת) במועד הסגירה או לפניו. בחירה באפשרות זו, מאפשרת שניכוי המס במקור בסך 15% נשאר בחברת הטייטל (TITLE) שטיפלה  בסגירה, בעוד שה- IRS עורך את הבקשה לניכוי ומנפיק תעודת פטור עבור הכספים המנוכים. תהליך זה, זה לוקח בדרך כלל סביב 90 יום וזאת על מנת לקבל את ההחזר המס שנוכה.

חשוב להבין, שבקשה לקבלת אישור ניכוי וקבלתו אינה מבטלת את הדרישה להגיש דוח מס סופי בארה"ב המדווח על עסקת המכירה. למעשה, כאשר החזר המס הסופי הוגש עשוי לקבל התושב הזר החזר נוסף בהתאם למספר הבעלים המחזיקים בנכס וכן משך הזמן שבו הנכס היה מוחזק.

 להלן הדרישות (המסמכים ) שיש לעמוד בהן לצורך הגשת בקשה הפטור מניכוי מס שיש להגיש ל FIRPTA:

  • העתק המפרט את הסגירה  של קניית נכס
  • העתק של חשבוניות הכוללת את הריהוט וערכו המשוער, אם הריהוט כלול במחיר הרכישה
  • העתקים של חשבוניות / קבלות על שיפוצים מהותיים / שדרוגים שבוצעו בנכס
  • עותקים של דוחות המס של השנים הקודמת שהוגשו למס הכנסה.

 אם לא קיימים דוחות מס בשנים קודמות יש להגיש:

  • פירוט הכנסות שהתקבלו והוצאות שנצברו במהלך שנות הבעלות על הנכס
  • מספרי זיהוי משלם המס שלך בארה"ב (ITIN)

 אם אין לך ITIN:

  • טפסי W-7 עבור כל אחד מן המוכרים
  • עותק מאושר נוטריוני של עמוד המכיל את התמונה בדרכון

על מנת לעמוד בדרישות של מס הכנסה, יש להגיש את הבקשה לפטור ל-  FIRPTA ביום הסגירה עצמו או לפניו. מומלץ  ליצור קשר עם רואה החשבון ברגע שהנכס מוצע  למכירה על מנת שכל הדרישות יושלמו במועדם.

חוקי המס בארה"ב מורכבים. חשוב שתקבל ייעוץ מס טוב בעת קנייה ומכירה של נכסים בארה"ב. אני ממליץ שתעסיק חברה בעלת ניסיון מס בינלאומי נרחב.

 

הכותב

יאיר פילוסוף

מנכ"ל

נדל"ן FL

0542056195

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית


חברת עצוב אתרים חברת עצוב אתרים