צור קשר

השאר פרטים

צור קשר

האם מחירי הנדלן בארץ לקראת ירידה?

מחקרים רבים של כלכלנים צופים ירידה משמעותית בערך הדירות בישראל עד כדי 30%.

בעוד שבפלורידה ישנה עליה של 14.8% במחיר ל Square Feet, ועדיין קיים פער גדול בין מחירי הדירות מלפני תקופת המשבר הכלכלי למחירים הקיימים כיום בשוק.

איך בעצם מחשבים מחירי דירות…..?

הרי כולנו יודעים, ולא צריך להיות מנכ"ל חברת נדל"ן בכדי להבין, איך מחשבים מחיר מוצר.

בנדל"ן תמכור נכס נקבע ממספר פרמטרים, כגון:

  • עלויות בניה
  • רווח הקבלני
  • אטרקטיביות יחסית של האיזור

 

עם השנים עיוות, לא קטן, במחירי הדירות באיזורים שונים בארץ. ולכן אם ניקח לדוגמה מחיר דירה באיזור לא מפותח כיום כמו הנגב לדוגמה, לעומת דירה שנמצאית במיקום שבו עתיד האיזור הנראה לעין "וורוד". נוכל לראות כי יש הפרש של לפחות כ- 23% בין הדירות, וכי קיים ניפוח לא ריאלי במחיר הדירות.

ולכן כלכלנים סוברים כי המחירים של הדירות, ובלי להתייחס מהי הסיבה האמיתית לכך, מנופחים מעל ומעבר לכל פרופורציה.

בהתאם לכתוב למעלה, ולעלייה הלא ריאלית של מחירי הנדל"ן בארץ. כלכלנים צופים כי המחירים הגבוהים הקיימים היום בשוק, גם אם מסתכלים אפילו בצורה השמרנית ביותר, גבוהים בלפחות 23% ממה שהם אמורים להיות.

קניית דירה להשקעה כיום בארץ אינה עסק משתלם, וההפסד הכלכלי הצפוי אינו משתלם.

לכן יאיר פילוסוף מנכ"ל Nadlan- Fl ראה לנכון לכוון את השקעותיו למקום יציב יותר, כמו מדינת פלורידה ובהתמקדות בדרום מערב פלורידה. מקום שבו מחירי הנדל"ן אינם מנופחים מעבר לכל פרופורציה, וגם במקרה של ירידת מחירים האחוז אינו יהיה גבוה כפי שצוין למעלה. השקעות הנדל"ן בארה"ב בכלל ובפלורידה בפרט, מראים על יציבות לאורך השנים.

ניתן לראות בגרף למטה כי מחירי שוק הנדל"ן בארה"ב, עדיין בעלייה מתמדת וכי המחירים עדיין רחוקים ממחירי שוק הנדל"ן לפני המשבר הכלכלי.

כמו כן ניתן לראות כי מודל ההשקעה המוביל של Nadlan- Fl  המתבסס על השקעה בטוחה לטווח ארוך, והנאה ממחירי שכירות יציבים ששמרו על יציבות אפילו בתקופת המשבר הכלכלי הגדול שפקד את ארה"ב בשנת 2008.

 

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית


חברת עצוב אתרים חברת עצוב אתרים